Uczniowie z wizytą w Bibliotece

W dniu 18.12.2018 r. naszą Bibliotekę odwiedzili uczniowiei z klas 5a oraz 5c Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku z panią Elżbietą Fokt, nauczycielką języka polskiego oraz panią Barbarą Partyką, bibliotekarką szkolną. Tematem lekcji były mity greckie oraz bajki Ezopa. Dzieci mogły wykazać się znajomością mitologii poprzez odgadywanie zagadek, o także przyporządkowanie opisów postaci z mitologii do poszczególnych jej bohaterów. Uczniowie zauważyli, że wiele postaci i określeń z mitów funkcjonuje w naszym języku.

Następnie uczestnicy spotkań poznali postać greckiego starożytnego twórcę bajek, w których występują zwierzęta, czyli Ezopa. Wysłuchali kilka bajek ze zbioru "Bajki Ezopa wierszem". Po każdej bajce dzieci wskazywały morał w niej zawarty. Poznały w ten sposób ponadczasową wartość wskazań płynących z bajek.

Mamy nadzieję, że wielu uczniów, zachęconych lekturą tych utworów, sięgnie po wartościowe książki.