Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Z okazji Dnia Dziecka nasza Biblioteka zorganizowała w dniu 4 czerwca 2018 r. spotkanie z autorem ponad 200 książek dla dzieci, panem Wiesławem Drabikiem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas pierwszych i klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Przytyku.

Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi i opowiadał o tym, jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Zadawał uczestnikom zabawne zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki. Poinformował, że kto uzbiera najwięcej naklejek dostanie w nagrodę książkę z dedykacją.

Przez całe spotkanie panowała bardzo miła i wesoła atmosfera. Pisarz odpowiadał na pytania czytelników i cały czas rymował wesołe wierszyki. 

Pan Wiesław Drabik przywiózł na spotkanie bardzo dużo ciekawych książeczek. Były to: Moje zabawki, Łakomczucha, Same atrakcje w letnie wakacje, Korzonek na chodzie, Zwierzaki z lasu, Korowód bajek, O Królowej Śniegu i kryształowej kuli, Wiejski cyrk, Chore kotki, Gdzie zginęła kurka z wiejskiego podwórka, Chwalipięta, Wielka wycieczka do małego miasteczka, Zwierzaki z zagrody, Uśmiechnij się piesku i wiele innych tytułów.

Na koniec spotkania każde z dzieci mogło kupić książeczkę z imienną dedykacją. Miłym akcentem było wręczenie pisarzowi pięknego bukietu kwiatów przez najmłodszych uczniów.

 

 

 


 

 

 


Licznik odwiedziń: 87970