Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

W dniu 9 marca 2018 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przytyku gościł Zbigniew Masternak - dramaturg, prozaik, autor scenariuszy filmowych pochodzący ze wsi Piórków w Górach Świętokrzyskich. W spotkaniu uczestniczyła grupa młodzieży z klas siódmych Szkoły Podstawowej w Przytyku.
Na wstępie gość przedstawił swoje dotychczasowe osiągnięcia, mówił też o trendach we współczesnej literaturze polskiej, o początkach swojej kariery. Opowiadał w jaki sposób pisze się scenariusze filmowe. Jego autobiograficzne książki „Niech żyje wolność”, „Chmurołap” i „Scyzoryk” posłużyły za kanwę filmu „Księstwo”. W 2014 r ukazała się kolejna część autobiograficznej trylogii „Nędzole”. Książka również oparta jest na osobistych doświadczeniach i ukazuje życie Polaków na emigracji. Książki Zbigniewa Masternaka ukazują się w językach obcych m. in. w macedońskim, wietnamskim, ukraińskim, słoweńskim oraz mongolskim. 
Podczas spotkania oprócz dyskusji z pisarzem młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowo - scenariuszowych. Uczniowie przygotowywali scenariusze własnego pomysłu. Na zakończenie prezentowali swoje filmowe propozycje.


Licznik odwiedziń: 87978