Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

W dniu 23.10.2017r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przytyku gościła panią Beatę Ostrowicką, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzaną za utwory dla najmłodszych. Wydała ona m.in.: „Opowieści ze starego strychu”; „Bobek, wyprawa i rzeczy w sam raz”; „Ale ja tak chcę!”; „Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole”; "Tajemnica szkatułki"; „Lalusie”; „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”.

Dzieci z klas piątych Szkoły Podstawowej w Przytyku przybyły na to wyjątkowe spotkanie wraz z ulubionymi książkami, autorstwa Beaty Ostrowickiej i bardzo chętnie zadawały pytania naszemu gościowi. Pani Beata opowiadała o swoich utworach, natchnieniu i pracy pisarza, podzieliła się także z małymi czytelnikami swoimi doświadczeniami dotyczącymi tworzenia powieści. Pisarka zdradziła dzieciom jak powstaje książka w wydawnictwie, kto zajmuje się oprawą graficzną oraz ilustracjami. Na potwierdzenie słów pisarka pokazała jak wygląda wstępna wersja książki, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i zaskoczenie wśród najmłodszych.

Autorka przygotowała dla wszystkich niespodziankę w postaci zagadek z XVII wieku, które okazały się nie lada wyzwaniem. Pisarka uchyliła rąbka tajemnicy opowiadając z wielką pasją o tworzeniu i kreowaniu bohaterów literackich. Pani Beata przedstawiła postać Janusza Korczaka i jego dokonania, o którym napisała książkę  Autorka gorąco zachęcała zebranych do tworzenia własnych historii, niezwykłych bohaterów oraz pisania, które jest świetną zabawą, pozwalającą rozwijać osobowość i charakter.

Na zakończenie sympatycznego spotkania dzieci mogły otrzymać pamiątkowy autograf oraz wyjątkową dedykację od pisarki. Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania, którzy odwiedzili bibliotekę w tym dniu, zapamiętają na długo to niezwykłe wydarzenie.