Lekcja biblioteczna przedszkolaków

Dnia 16.10.2017r. zorganizowana została lekcja biblioteczna z grupą sześciolatków "Słoneczka" z zaprzyjaźnionego z biblioteką przedszkola w Przytyku. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami i obejrzeć całą bibliotekę. Dowiedziały się jak powstaje książka zanim do nas trafi, jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Następnie odgadywały imiona bohaterów baśni i bajek na podstawie zagadek. Spotkanie to nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajkę pt.”Franklin i książka z biblioteki”, z której dowiedziały się, że książki trzeba szanować i dbać o nie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z obietnicą, że do nas wróci.