Grupa "Biedroneczki" z wizytą

Swoją pierwszą wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przytyku złożyła grupa  „Biedroneczki”  z  Publicznego Przedszkola w Przytyku w dniu 25 października  2017 r. W trakcie tego spotkania dzieci zapoznały się z placówką, dowiedziały się jakie książki można znaleźć na półkach, jak się je wypożycza oraz dlaczego warto czytać książki. Dzieci mogły przypomnieć sobie postaci bohaterów bajek i baśni, odgadując zagadki literackie. Wysłuchały również zabawnego opowiadania : "Franklin i książka z biblioteki", z którego dowiedziały się, jak należy traktować książki i dlaczego nie wolno ich niszczyć, oraz to, że książki mogą nas wiele nauczyć. Przedszkolaki  chętnie oglądały książki  z kolorowymi obrazkami i obiecały, że zostaną czytelnikami biblioteki.